KURUMSAL İŞLER

“Kurumsal kimlik” ismini duyduğunuzda ilk akla gelenler logolar, antetli kağıtlar ve kartvizitler olur.  Bunlar kurumsal kimliğin bir parçası olmakla birlikte kurumsal tasarımınız , logo ve etiket çizgileri, renkler ve yazı tipleri, el ilanları, web tasarımı ve sosyal medya gibi bir şirketin görsel kimliği ile bütünleşen pek çok şeyi kapsar. Aynı zamanda ofisinizin dekoru, çalışan kıyafetleri ve şirketinizin araçları da bu bütüne dahildir.

Ancak, kurumsal kimlik sadece tasarımdan daha fazlasıdır; Şirketinizin tam kendisidir.

Dolayısıyla , kurumsal kimlik bir yandan bu kurumsal tasarım öğelerini, bir yandan da kültürünüzü, değerlerinizi ve iç ve dış iletişiminizi içerir.

Kurumsal kimlik, marka kimliğinden de farklıdır

Ulusal / uluslararası bir şirket düşünün: şirketin bir kurumsal kimliği var. Bir logosu, bir değerler kümesi, şirket kültürü  ve o şirket şemsiyesi altında yüzlerce marka var. Sadece bir markaya sahip küçük bir şirkette bile, müşteriyle yüz yüze gelen marka ile genel kurumsal kimlik arasında bir ayrım vardır.

Kurumsal kimlik neden önemlidir?

ABİ kurumsal kimlik ve buna bağlı kataloğ, broşür gibi her türlü tanıtım ürünlerinizde özgün tasarımları ve tasarımcıları ile uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Unutmayın!

Farkında olsanızda olmasanızda, kurumsal bir kimliğiniz var, tıpkı aktif olarak yönettiğiniz yada yönetemediğiniz bir marka imajınız olduğu gibi. 

Her iyi markanın güçlü bir hikayesi vardır.

Şirketinize farklı değerler katar, katkı sağlar.

İlk izlenim için asla ikinci bir şansınız olmaz!

Farkında olsanız da olmasanız da, kurumsal bir kimliğiniz var.